Podmínky rezervace

JAK SI ZAREZERVOVAT MLÁDĚ

Za možnost sdílení článku děkuji Věrce Rožníčkové z CHS Womi’s Rats.

V první řadě je potřeba si uvědomit, že potkani jsou velmi společenská a sociální zvířata. To znamená, že v přírodě i v zajetí žijí nejraději ve skupinách. Společně si hrají, spinkají spolu, čistí si kožíšky a zahřívají se. Proto je důležité, aby potkan, kterého si u mě zamluvíte, měl společníka STEJNÉHO pohlaví. Pokud Vám rodiče nechtějí povolit dva potkany, počkejte prosím s chovem, dokud o tom nebude moci rozhodovat sami, a pořiďte si do té doby například křečka, kterému samota nevadí. Více ve výmluvném článku zde: www.utahraptor.cz/news/jednoho-nebo-dva-/

Uvědomte si, že chov potkana není zrovna levná záležitost. Jen cena vybavení, jaké byste měli mít doma (klec, podestýlka, krmení, přepravka…), než si ho přinesete, je mnohonásobně vyšší, než pořizovací cena potkana. Jste ochotni zaplatit i dva tisíce za operaci? Pokud ne, nemá smysl, abyste pokračovali ve čtení.

Do mailu/zprávy na FB mi napište, o kterého potkana máte zájem, v případě plánovaného vrhu barvu, pohlaví a typ srsti a uší. Dále mě zajímají Vaše předchozí zkušenosti s chovem potkanů, zda chcete potkana na mazlení nebo na chov a foto a rozměry klece, ve které bude bydlet. Pokud ještě nemáte zkušenosti s chovem, ráda Vám poradím, ale předpokládám, že si základní informace nastudujete předem. Pravděpodobně Vám jako odpověď do mailu napíšu ještě pár doplňujících otázek. Nezapomeňte uvést jméno a odkud jste.

Pořadí pro rezervace:
1. CHS Legendary Rats
2. CHS, která poskytla samečka ke krytí, pokud bude mít zájem o miminko

Ve většině případů přijímám rezervace až na narozený vrh.
Dále pak podle času, kdy jste si mládě zamluvili, tzn. „kdo dřív přijde, ten dřív mele“.
Vyhrazuji si právo odmítnout rezervaci, pokud se mi nebude zájemce jevit jako vhodný k opatrování mláděte ode mě.

V případě, že se nebudete moci o potkana postarat, vyhrazuji si právo vzít si svého odchovance zpět, pokud neseženete jiného spolehlivého majitele. Každopádně o tom chci být informována, někdy je problém řešitelný a není nutné potkana dávat pryč.

Odběr miminek v Kolíně a nebo v Praze (po dohodě). 

Miminka neposílám drahou ani kurýrní službou!!!
Při odběru mláděte zájemcem mladším, 18 let, požaduji přítomnost jednoho z rodičů!!!

MLÁĎATA ODE MĚ DOSTANOU:
Průkaz původu nebo výpis předků.
Kupní smlouvu.
Daňový doklad.
“Návod” k chovu – základní informace, jak o potkany pečovat.
Chovatelský servis – to znamená, že budete-li potřebovat poradit, rozhodně se Vám budu snažit pomoci.

Rezervační formulář


    AnoNe


    AnoNeNemám samice


    AnoNe